15.Yossi Benayoun 12.Carlos Vela
19.Ryan Babbel 52.Nicklas Bendtner
TaktykaTaktyka

- RELACJA LIVE -

1’ Zaczął nam się mecz. Przypominamy, że Arsenal żeby znaleźć się na Wembley musi dzisiaj na Anfield wygrać co najmniej 2:0.

7’ Cały czas Arsenal prowadzi grę i prowadzi „atak pozycyjny”.

11’ Strata L’poolu szansa na szybką kontrę jednak zatrzymana akcja w środku boiska przez Fagbregasa.

15’ Błąd Davida Luiza w obronie przejęcie przez Owena który zagrywa do Villi ten robi jeden zwód strzela ale w ostatniej chwili blokuje go Subotić.

20’ Zamieszanie pod polem karnym Arsenalu, goście nie mogą teraz wyjść z piłką z własnej połowy. Obrońcy wybijają jak najdalej.

24’ Gyan wrócił się by pomóc w rozegraniu akcji kolegom z drużyny, dobre podanie na prawą stronę do Kuyta ten prostopadle do Owena który ma przed sobą tylko 1 rywala decyduje się na podanie do nadbiegającego Gerrarda GOOOOLLLL! kapitan gospodarzy 1-1 ze Szczęsnym, nie daje szans Polakowi i mamy Bramkę na 1:0.

32' Ciężko opisać to słowami co dzieje się na Anfield Road. Kibice szaleją na trybunach.

35’ Arsenal próbuje odpowiedzieć piłka do Hamsika, ten cudnie podaje do Arshavina który jest sam na sam z bramkarze czy będzie bramka…..nie sędzia używa gwizdka spalony.

37’ Cudnie Gyan teraz minął 1 z rywali ma jeszcze przed sobą Traore jednak decyduje się na wrzucenie w pole karne. Villa jednak strzałem z głowy nie zaskoczył Szczęsnego.

42’ Znów Villa urwał się obrońcą jest GoLLL! Nie niewiarygodne. Szczęsny cudownie wybronił ten strzał.

45’ KONIEC Pierwszej połowy wynik to 1:0 dla gospodarzy. Jest to sprawiedliwy wynik mimo iż w posiadaniu piłki zawodnicy Bubu przegrywają 48%-52%, jednak jest to marna pociecha dla Kopera gdyż jego drużyna musi strzelić 2 bramki by doprowadzić dogrywki a 3 by wygrać.

45' Mamy zmiany: Nicklas Bendtner wchodzi za Davida Luiza trzeba przyznać że przez te 2 mecze Brazylijczyk dla kanonierów był raczej antybohaterem. Widać że Koper w przerwie dokonał również zmiany formacji wygląda na to że goście w drugiej połowie będą grali formacją 3-4-3.

49’ Arsenal ruszył od razu do ataku. Teraz piękna wrzutka na v.Persiego strzał z główki ale Stekelenburg z łatwością radzi sobie z tym strzałem.

55' Jest okazja do zmiany na boisku pojawia się Mensah w miejsce Marcelo. Teraz na lewą flankę obrony powędruje Agger.

58’ Walcott ładna indywidualna akcja, przeszedł 3 rywali ma przed sobą tylko 2. Anglik gra na pamięć i traci piłkę.

62’ Arsenal w drugiej połowie przeważa na boisku, jednak nie potrafi dojść do sytuacji strzeleckiej, trzeba pogratulować Bubu taktyki.

64' Mamy wiadomość z 2 meczu półfinałowego. Aston Villa przed chwilą objeła prowadzenie 1:0 po golu Edina Dzeko. Wydaje się, że w finale w FA Cup nie zobaczymy żadnej drużyny z Londynu.

71' Piękna zgrana akcja z "klepki" Gibbsa i v.Persiego ten 1 znalazł się w sytuacji sam na sam jednak nie dał rady pokonać Stekelenburga.

72' W obu drużynach szykują się zmiany. Właśnie na boisku meldują się Turan i Babel zmieniając Hamsika i Gyana.

80' Liverpool nie potrafi wyjść z własnej połowy, stosując teraz taktykę "byle szybciej, byle dalej!"

88' Uspokoiła nam się gra wydaje się że goście pogodzili się z losem, że w tym sezonie nie zagrają w finale FA Cup. Szkoda, nie czeka więc nas interesująca końcówka meczu :(.

90+2' Dużo dziś nie trzeba mówić z głowami spuszczonymi w dół boisko opuszczają goście a The Reds czeka niesamowity wieczór. Kibice żegnają swoich pupilów na stojąco.

W 2 połowie odwróciły nam się role mimo iż Liverpool 51%-49% miał takie posiadanie piłki to Arsenal dyktował warunki gry, lecz nie umiał strzelić nawet bramki na Anfield Road. Brawo dla obu Ekip za ten cudowny 2-mecz. Znamy skład finału na Wembley Liverpool-Aston Villa. Serdecznie Zapraszamy!